Wielkopostna akcja Radia eM: Gliwiczanie nie zawiedli, dziś Ruda Śląska

Trwa Wielkopostna akcja Radia eM - pieluszka dla maluszka. Za nami spotkanie w Gliwicach, a już 6 marca studio plenerowe gościć będzie w Centrum Handlowym Domino w Rudzie Śląskiej.

W cztery kolejne wtorki oraz w Niedzielę Palmową, w różnych miastach regionu, w godz. 10:00-13:00 będzie gościć studio plenerowe Radia eM. W najbliższy worek, 6 marca dziennikarze odwiedzą Rudę Śląską.

W ramach akcji chcemy zachęcić ludzi do pomagania, a Wielki Post to doskonała do tego okazja. Dziennikarze dzielą się z mieszkańcami odwiedzanych miast świeżymi bułeczkami i chlebem jako symbolem dzielenia się dobrem. Jest też okazja do konkretnej pomocy - dzieciom uratowanym od aborcji, dzieciom samotnych matek oraz dzieciom z potrzebujących rodzin poprzez włączenie się w zbiórkę jednorazowych pieluch. Pieluchy można przynosić do studia plenerowego w trakcie trwania programu. Każdy kto włączy się w zbiórkę i przyniesie pieluchy otrzyma nie tylko specjalny bochen chleba, ale i wiele upominkowych gadżetów.

27 lutego studio plenerowe Radia eM pojawiło się w Centrum Handlowym Forum w Gliwicach, skąd emitowany był program na żywo na 107,6 fm. Dziennikarze rozgłośni, wraz z gliwiczanami, którzy odwiedzili studio w Forum, rozmawiali o tym czy warto pomagać i jak nasza pomoc może zmienić ludzkie życie. Prowadzona też była zbiórka pieluszek jednorazowych. Mieszkańcy Gliwic chętnie i licznie odpowiedzieli na apel i dostarczyli do plenerowego studia Radia eM cały stos pieluch. Trafią one do Fundacji Małych Stópek, która pomaga dzieciom i ich rodzicom na terenie całej Polski. Radio eM dziękuje za włączenie się w akcję i zaprasza na kolejne jej odsłony.

Następne spotkania odbędą się: 13 marca w Chorzowie, 20 marca w Zabrzu i 25 marca w Katowicach.

Jednorazowe pieluchy do 25 marca można również przynosić do siedziby Radia eM na ul. Wita Stwosza 11 w Katowicach.

Pieczywo na potrzeby akcji ufundowała Izba Rzemieślnicza w Katowicach. 


Źródło: Justyna Stolfik-Binda, Radio eM

www.dlazycia.info - strona Fundacji Małych Stópek

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao