XIV Konkurs Papieski: Jan Paweł II – Pielgrzym pokoju

Do 11 marca trwa I etap największego w Polsce konkursu dotyczącego wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II.

Konkurs Papieski to projekt realizowany przez Instytut Tertio Milennio od 14 lat, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród młodzieży. Głównym celem tej inicjatywy jest rozpowszechnianie bogactwa myśli i czynu papieża Jana Pawła II wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Do 11 marca 2018 trwa pierwszy etap konkursu, który polega na rozwiązaniu quizu on-line. Można go rozwiązać z dowolnego miejsca i w dowolnym dniu. Aby rozwiązanie quizu było możliwe, należy się zarejestrować, klikając w zakładkę „Weź udział w konkursie”. Wszyscy, którzy udzielą minimum 51 % poprawnych odpowiedzi (tj. 11 na 20 pytań), zostaną zakwalifikowani do etapu II.

19 marca 2018  odbędzie się drugi etap konkursu - test on-line wielokrotnego wyboru. Atrakcyjność tego etapu polega na tym, że wszyscy uczestnicy rozwiązują go w jednym momencie.

Trzeci etap polega na napisaniu eseju na jeden spośród kilku tematów podanych na stronie internetowej Konkursu. Autorzy najlepszych prac w każdym regionie zostaną zaproszeni do finału Konkursu.

Główną nagrodą w Konkursie Papieskim jest wycieczka do Rzymu dla 9 zwycięzców (w pierwszej połowie sierpnia). Ponadto zostanie przyznana nagroda za najlepszy esej w Polsce oraz nagrody dla najlepszej szkoły i najlepszego katechety. W tym roku zostanie również przyznana nagroda specjalna Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. 

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie www.konkurspapieski.pl


Źródło: www.konkurspapieski.pl

www.facebook.com/KonkursPapieski

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao