Ameryka Łacińska: kontynentalny łańcuch modlitwy wokół Guadalupe

Biskupi Ameryki Łacińskiej proszą o modlitwę w intencji pokoju. Zaapelowali o utworzenie łańcucha modlitewnego na całym kontynencie i wyspach Karaibskich. Łańcuch ma być utworzony dziś - w dniu święta Matki Bożej z Guadelupe.

Głównym celem wspólnej modlitwy wiernych Ameryki Łacińskiej i Karaibów jest osiągnięcie jedności między narodami tego kontynentu, jak też wyproszenie łaski pokoju dla tych krajów, gdzie wzrasta napięcie społeczne. Biskupi proszą, aby wierni ofiarowali w dniu Patronki Ameryki osobistą modlitwę, różaniec, uczestnictwo we Mszy. Jak podkreślają, „każdy winien znaleźć w tym dniu chwilę, aby prosić o dar pokoju dla ludów tego kontynentu”.

Hierarchowie sugerują również wykorzystanie portali społecznościowych do zachęcania swoich bliskich do wspólnej modlitwy, jak też do dzielenia się świadectwem modlitewnym z innymi. (hashtag #AméricaLatinaRezaPorLaPaz.)

„Maryja udoskonala inkulturację Ewangelii. Ona jest naszym modelem uczennicy i misjonarki, której z ufnością oddajemy los naszych narodów” – czytamy w zakończeniu noty Rady Episkopatów Ameryki Łacińskiej.

Źródło: vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama