Caritas i Fundacja JSW przygotowały pięćset wyprawek dla dzieci

Wyprawki dla 500 uczniów z województwa śląskiego oraz Ukrainy przygotowały Caritas Polska i Fundacja Jastrzębskiej Spółki Węglowej w ramach akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”.

Plecaki wypełnione szkolnymi przyborami otrzymały najbardziej potrzebujące dzieci.

Mamy nadzieję, że dzięki takim plecakom, dostosowanym do potrzeb dzieci, nadchodzący rok szkolny zaowocuje sukcesami – powiedział Włodzimierz Hereźniak, prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej i równocześnie przewodniczący Rady Fundacji JSW.

Wyprawki ufundowane przez JSW trafiły do uzdolnionych i niepełnosprawnych dzieci z archidiecezji katowickiej oraz diecezji bielsko-żywieckiej.

Fundacja JSW współpracuje z Caritas od momentu swojego powstania, a „Tornister Pełen Uśmiechów” to kolejna akcja, w którą się włączamy. Stwierdziliśmy, że to dobry moment, żeby tę akcję promować, ale też - jako Fundacja – chcieliśmy przygotować się do niej lokalnie, wspierając mieszkańców naszych gmin – podkreślił Artur Dyczko, prezes Fundacji JSW. - Z pewnością nie jest to akcja jednorazowa i będzie kontynuowana – dodał.

Pomoc otrzymały także dzieci z Ukrainy, pochodzące z rodzin o polskich korzeniach, które spędzały wakacyjne kolonie w Bielsku-Białej Lipniku.

Nie zamykamy oczu na potrzeby innych. Przywiózł nas tutaj autokarem kierowca Daniło, pochodzący z Ukrainy. Weszliśmy do autobusu, a tam siedziała już jego córeczka, towarzysząca tacie. Nie było problemu – nasi darczyńcy z Fundacji JSW od razu znaleźli dodatkowy plecaczek dla dziewczynki – podsumował Dawid Jeziorek z Caritas diecezji bielsko-żywieckiej.

Celem akcji „Tornister Pełen Uśmiechów” jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów przez zakup i przekazanie gotowych wyprawek szkolnych oraz zwrócenie uwagi na problemy edukacyjne dzieci z ubogich rodzin. W jedenastu dotychczasowych edycjach tej kampanii wsparcie otrzymało ponad 170 tys. dzieci. Fundacja Jastrzębskiej Spółki Węglowej zaangażowała się w akcję lokalnie, przekazując dzieciom przybory niezbędne do nauki.

Caritas / Warszawa

« 1 »

reklama

reklama

reklama