Caritas Polska Organizacją Pozarządową Roku 2018

Podczas uroczystej gali zamykającej XXIX Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdroju ogłoszono laureata nagrody dla Organizacji Pozarządowej Roku 2018. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Caritas Polska.

Laudację w imieniu Rady Programowej Forum Ekonomicznego wygłosiła jej członkini Ester Szabo. W swoim wystąpieniu wielokrotnie podkreślała jaką ważną rolę w niesieniu pomocy humanitarnej potrzebującym w kraju i na świecie odgrywa Caritas Polska.

W imieniu laureata nagrodę odebrał ksiądz Paweł Borowski, który odniósł się do roli jaką pełni Caritas:

„Nie byłoby pomocy gdyby nie tysiące wspaniałych darczyńców i wolontariuszy, którzy po prostu z dobrego serca wspierają nasza działalność. (…) Dziękuję, że pomagacie nam pomagać” – powiedział ks. Paweł Borowski.

Caritas jest największą organizacją dobroczynną w Polsce. Swoje działania charytatywne w Polsce koncentruje na udzielaniu pomocy żywnościowej osobom potrzebującym poprzez prowadzenie zbiórki żywności w ramach akcji „Tak. Pomagam!”, realizację Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa, oraz projektów: Spiżarnia Caritas, Kromka chleba Caritas, Karta na codzienne zakupy i Wigilia Caritas. Rodzinom, dzieciom i młodzieży pomagamy realizując programy: Wakacyjna Akcja Caritas, Program „Skrzydła” i „Dwa Talenty”, Tornister Pełen Uśmiechów, Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Najważniejsze działania na świecie to największy w Polsce program pomocy humanitarnej dla Syrii „Rodzina Rodzinie” oraz pomoc humanitarna i rozwojowa w zakresie edukacji, odżywiania, zdrowia w Europie, Afryce, Azji i Ameryce Południowej. Pomoc Caritas Polska dociera m.in. na Białoruś, do Bośni i Hercegowiny, Dżibuti, Nepalu, Sudanu, Palestyny, Wenezueli, na Litwę, Ukrainę i Filipiny.

Centrum Medialne Caritas Polska

« 1 »

reklama

reklama

reklama