Dom bł. Aniceta w Warszawie

Warszawscy kapucyni proszą o wsparcie w spłacie długu zaciągniętego na budowę Domu

Dom im. bł. Aniceta codziennie wydaje około 300 litrów zupy bezdomnym i ubogim. Mieści się w nim magazyn odzieży dla bezdomnych, pomoc lekarska, pomoc duchowa, odbywają się spotkania dla bezdomnych.

Dom został oddany do użytku 1 września 2018 r. Na ostatnim etapie budowy, Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Warszawie zadłużył się na 500 tys. zł, by nie przedłużać otwarcia. Udało się spłacić 100 tys. zł. Dług musimy uregulować w tym roku. Brakuje nam 400 tysięcy, dlatego prosimy o pomoc.

Od 1 września 2018 roku bezdomni i potrzebujący korzystają ze wsparcia w nowym budynku prowadzonym przez Braci Kapucynów w Warszawie, dostosowanym do potrzeb ludzi ubogich. Każdego dnia wolontariusze z Fundacji Kapucyńskiej im. bł. Aniceta Koplińskiego oraz Towarzystwo Charytatywne im. O. Pio pod kierunkiem Braci Kapucynów przygotowują i wydają 300 litrów świeżej, pożywnej zupy z dodaniem chleba i gorącej herbaty dla 250 – 300 osób. 

W Domu bł. Aniceta – oprócz kuchni z zapleczem i stołówki – znajduje się magazyn z odzieżą, punkt medyczny oraz organizowane są spotkania wieczorne: środowe spotkanie z kulturą, czwartkowe spotkanie wspólnoty modlitewnej i piątkowa manufaktura. Wszystko po to, aby realnie wspierać i pomagać osobom w kryzysie bezdomności i tym, którzy żyją w ubóstwie.

Aby budowy nie przeciągać i nie przerywać, Klasztor zadłużył się na 500.000 zł. Ten dług mamy spłacić w tym roku, dlatego szukamy wsparcia i prosimy o Waszą życzliwą pomoc. Do tej pory udało się już spłacić 100 tys. zł. Brakuje jeszcze 400 tys. zł.

Bardzo prosimy o wsparcie finansowe. Wierzymy, że znajdą się życzliwi i hojni ludzie, którzy pomogą nam spłacić zaciągnięty dług. Każda „złotówka” ofiarowana ludziom biednym jest naszą jałmużną, która uwalnia od śmierci i oczyszcza z każdego grzechu.

Ofiary można przekazać przez zrzutka.pl lub na konto klasztorne:
Klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów
ul. Kapucyńska 4, 00-245 Warszawa
nr konta 37 1600 1068 1847 1673 0000 0001
(z dopiskiem – „darowizna – na spłatę zobowiązań budowy Jadłodajni bł. Aniceta”)

lub bezpośrednio w zakrystii kościoła lub na furcie klasztornej w Warszawie.

Serdeczne dziękujemy za wsparcie tego Dzieła i odwdzięczamy się modlitwą w Waszych Intencjach. Bóg zapłać!

WPŁAT MOŻNA DOKONYWAĆ RÓWNIEŻ NA STORNIE ZRZUTKA.PL (kliknij, żeby przejść)

« 1 »

reklama

reklama

reklama