„Dzięki Bogu jestem zakonnicą!”

Nakładem krakowskiego Wydawnictwa Esprit ukazała się książka „Dzięki Bogu jestem zakonnicą!” Historie na Dzień Życia Konsekrowanego. To historie spełnionych kobiet, niezwykłe wywiady z siostrami zakonnymi.

Książka Małgorzaty Terlikowskiej miała premierę z okazji tegorocznego Dnia Życia Konsekrowanego.

„Dzięki Bogu jestem zakonnicą!” to głos trzynastu sióstr zakonnych z różnych zgromadzeń. Teresa Pawlak, albertynka, jeździ na Przystanek Jezus na Woodstocku i z więźniami śpiewa piosenki Dżemu. Iwona Szwajca, klaryska, najszczęśliwsza jest za klauzurą. Justyna Papież, służebniczka dębicka, towarzyszy alkoholikom i codziennie modli się za uzależnionych. Maksymiliana Kamińska, misjonarka Chrystusa Króla, jako dwunastolatka złożyła uroczyste przyrzeczenie, że nigdy nie pójdzie do zakonu. Tymoteusza Agnieszka Gil, dominikanka, w zakonie nauczyła się być specjalistką od PR, księgową i pedagogiem specjalnym.

Jak pełne pasji kobiety odkrywały swoje powołanie do życia w habicie? Czy życie zakonne jest przewidywalne? Jak wygląda życie za klauzurą? Odpowiedź przynoszą poruszające wywiady Małgorzaty Terlikowskiej.

„Dzięki Bogu jestem zakonnicą!” Historie spełnionych kobiet, wydawnictwo Esprit, Kraków 2019.

Publikację, swoim patronatem, objęła Katolicka Agencja Informacyjna. 

Esprit, rl (KAI) / Warszawa

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama