Ks. prof. Cisło: Proszę o włączenie się w akcję budowy kaplic w Sudanie Południowym

Proszę o włączenie się w akcję budowy miejsc kultu w Sudanie Południowym – apeluje ks. Prof. Cisło, dyrektor Sekcji Polskiej Pomocy Kościołowi w Potrzebie.

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przy poparciu Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego oraz Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie zbiera środki na budowę kaplicy dwóch kaplic w diecezji Rumbek w Sudanie Południowym. Zbiórka potrwa do 7 grudnia 2019 r.

Jak tłumaczą organizatorzy akcji, dzięki ofiarności darczyńców udało się już zebrać 115 000 złotych. Według końcowej wyceny jedna kaplica będzie kosztować 25 000 dolarów (ok. 100 000 złotych), co oznacza, że łącznie potrzeba ok. 200 000zł.

- Chcąc pomóc naszym braciom w wierze, pragniemy wesprzeć posługujących tam misjonarzy kombonianów w budowie dwóch kaplic. Te skromne budynki pozwolą godnie odprawiać Msze Święte i nabożeństwa - dodają pomysłodawcy zbiórki.

Chociaż w 2011 r. sudańskim chrześcijanom udało się stworzyć swoje państwo, w kraju wciąż panuje nędza. Podczas trwającej przez 50 lat krwawej wojny zginęły tam miliony wyznawców Chrystusa. Obecnie wiernym brakuje również miejsca gdzie mogliby się modlić, a tamtejsza ludność wciąż nękana jest przez muzułmanów i rebeliantów z lokalnych plemion.

Swoje poparcie dla inicjatywy wyraził m.in. ks. prof. UKSW dr hab. Waldemar Cisło, dyrektor Sekcji Polskiej Pomoc Kościołowi w Potrzebie, który zachęca do udziału w kampanii Stowarzyszenia.

- Jestem wdzięczny za podjętą przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi inicjatywę niesienia pomocy chrześcijanom w Republice Sudanu Południowego. Dziękuję i proszę o włączenie się w proponowaną akcję budowy miejsc kultu w Sudanie Południowym. Wszystkich sympatyków Stowarzyszenia zapewniamy o naszej modlitwie – podkreślił kapłan.

Akcja cieszy się również uznaniem o. Krzysztofa Zębika MCCJ, misjonarza kombonianina posługującego na co dzień w Sudanie Południowym, który w tej intencji 8 grudnia 2019 r. o godz. 11:00 odprawi Mszę Świętą w Yirol.

- Jestem przekonany, że z Waszą pomocą i wsparciem Stowarzyszenia już wiosną przyszłego roku nasi parafianie będą mogli modlić się i uczestniczyć we Mszy Świętej w nowo powstałych kaplicach. Tam też będziemy kształcić i wychowywać nowe pokolenie mieszkańców Sudanu Południowego w duchu chrześcijańskim, by później mogli prowadzić dzieło ewangelizacji wśród swych afrykańskich braci – zaznaczył duchowny.

Datki na budowę kaplic można wpłacać do 7 grudnia 2019 r. za pośrednictwem witryny internetowej: https://dlasudanu.pl

- Te skromne budynki pozwolą godnie odprawiać Msze Święte i nabożeństwa. Każdy z nich będzie mieć wymiary 17 m x 7 m oraz wysokość 3 m. W środku ma stanąć o 20 ławek do użytku wiernych, będzie także zakrystia, wyposażona w szaty i naczynia liturgiczne – tłumaczą organizatorzy.

Dla każdego darczyńcy, który wesprze akcję swoim dobrowolnym datkiem i poda swoje dane adresowe, przygotowano specjalny pakiet „Krzyż nadzieją świata!”, a w nim poświęcony drewniany krzyżyk na rzemyku, na którym widnieją symbole Męki Pańskiej. - Pragniemy za jego pomocą uwrażliwić naszych Rodaków na los prześladowanych chrześcijan – podkreślają inicjatorzy akcji.

Każdy uczestnik kampanii może otrzymać również folder „Jeżeli mnie prześladowali…” - źródło wiedzy na temat prześladowań chrześcijan w Polsce i na świecie, ich dyskryminacji w życiu publicznym, a także działalności Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego w Sudanie Południowym.

Jak podaje Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi Wyznawcy Jezusa Chrystusa stanowią ok. 80 procent wśród osób prześladowanych i dyskryminowanych z powodu religii. Miesięcznie ginie średnio 345 chrześcijan.

ar, dlasudanu.pl / Polska

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama