Podziel się tym, czego nie zjesz w Wielkanoc!

Podziel się tym, czego nie zjesz w okresie świątecznym. Wejdź na podzielmysie.pl i dowiedz się, jak pomóc potrzebującym. W dniach 22-24 kwietnia można przekazać nadwyżkę jedzenia.

Akcja zaczyna się na dobre... w Lany Poniedziałek. Wtedy już, mniej więcej wiadomo, ile jedzenia zostanie. Co z nim zrobić? Można podzielić się z tymi, którzy jedzenia potrzebują.

PODZIELMY SIĘ to grupa ludzi, która  już od Wielkanocy 2015 zachęca mieszkańców całej Polski do tego, aby zamiast wyrzucić jedzenie, które zostało im po świątecznym okresie, zawieźli je do jadłodajni dla bezdomnych i ubogich osób. Założycielką akcji jest Maria Skołożyńska. Dla tych osób, które nie są w stanie samodzielnie zawieźć świątecznych posiłków, oferowany jest darmowy odbiór jedzenia, które następnie przekazane zostaje instytucjom, jadłodajniom i schroniskom, które opiekują się osobami ubogimi i bezdomnymi.

Od Bożego Narodzenia w 2016 roku akcja znacznie przybrała tempa. Za każdym razem w święta grupa PODZIELMY SIĘ współpracuje z kilkudziesięcioma jadłodajniami i jadłodzielniami w całej Polsce a około 350 kierowców przez 3 dni po świętach (Wielkanoc – od Lanego Poniedziałku, Boże Narodzenie od 26. grudnia) odbiera jedzenie od darczyńców w całej Polsce a następnie zawozi je do lokalnych jadłodajni.

Grupa także ciągle szuka chętnych kierowców, którzy będą odbierać jedzenie od osób w jego mieście i zawozić do jadłodajni. Jeśli ktoś chce pomóc akurat w taki sposób, to może zapisać się przez formularz na stronie www.podzielmysie.pl.

Na wyżej wymienionej stronie można zgłosić wybraną opcję: oddania jedzenia, zawiezienia posiłku osobiście oraz pomocy w dostarczaniu jedzenia.

źródło: www.podzielmysie.pl

Akcja na Facebooku

« 1 »

reklama

reklama

reklama