Post i modlitwa małżeństw w intencji księży. Post o chlebie i wodzie cały rok!

Małżeństwa z Domowego Kościoła z diecezji bielsko-żywieckiej zamierzają pościć przez najbliższy rok o chlebie i wodzie w intencji wszystkich księży.

O takiej decyzji poinformowano podczas niedawnego wielkopostnego dnia wspólnoty w sanktuarium Matki Bożej Zbójeckiej w Inwałdzie na Podbeskidziu.

Podczas spotkania Oazy Rodzin członkowie Domowego Kościoła zapowiedzieli, że chcą przez cały rok pościć o chlebie i wodzie w intencji księży. Zapewnili, że będą się modlić się jednocześnie o wiarę i wytrwałość w powołaniu kapłańskim. Post i modlitwę na zmianę podejmować będzie codziennie jedna osoba.

Małżeństwa, zebrane na dniu wspólnoty, modliły się na Eucharystii, wysłuchały konferencji i wzięły udział w Drodze Krzyżowej przy inwałdzkim sanktuarium.

Domowy Kościół, działający w ramach Ruchu Światło-Życie, który jest jednym z nurtów posoborowej odnowy Kościoła w Polsce, jest wspólnotą małżeństw sakramentalnych. Chcą one trwać przy Bogu, rozwijać się duchowo, a jednocześnie nawiązywać znajomości i przyjaźnie z innymi rodzinami katolickimi. W Domowym Kościele uczą się, jak budować prawdziwą jedność w małżeństwie oraz jak wychowywać dzieci w wierze chrześcijańskiej.

Ruch Światło-Życie został założony przez sługę Bożego, ks. Franciszka Blachnickiego w latach 50. ub. wieku. Jego celem była formacja dojrzałych chrześcijan, przeżywających swą wiarę w sposób głęboki i żywy. W ciągu kilkudziesięciu lat przez ruch oazowy przeszło kilka pokoleń młodych katolików.

Obecnie w Polsce w Ruch Światło-Życie zaangażowanych jest 90-100 tys. osób, z czego ok. 35 tys. to małżonkowie zgromadzeni w kręgach Domowego Kościoła, a reszta to grupy dziecięce oraz dorośli formujący się w tzw. Oazie Dorosłych.

Ruch rozwija się w 40 krajach na wszystkich kontynentach, m.in. w Chinach, Filipinach, Turkmenistanie, Afryce, Kenii, Zambii, Brazylii i Boliwii.

rk / Inwałd

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao