Rajdowe emocje i radość pomagania

Czy rajd po afrykańskich bezdrożach i pomoc ludziom w potrzebie mogą mieć ze sobą coś wspólnego? Tak!

Polska załoga rajdu Africa Eco Race 2020 wyruszy w styczniu z Monte Carlo do Dakaru pod hasłem „Misja Uratuję Cię”, promując serwis crowdfundingowy prowadzony przez Caritas Polska.

W teamie akcji znajdą się m.in. Jacek Czachor, Marek Dąbrowski i Marcelina Zawadzka. Zapraszamy na inaugurującą projekt konferencję z udziałem uczestników rajdu i ambasadorki akcji: poniedziałek, 9.12.2019, godz. 11:00, siedziba Caritas Polska, ul. Okopowa 55, Warszawa.

Jacek Czachor i Marek Dąbrowski, legendy sportu motorowego, będą promować ideę pomagania osobom chorym i doświadczonym przez los. Jacek i Marek świętują 20. rocznicę pierwszego startu w rajdzie Paryż – Dakar. W tej edycji Africa Eco Race, wiodącego starą, afrykańską trasą rajdu Dakar, dołączą do nich Konrad Dąbrowski – syn Marka, bracia Paweł i Artur Stasiaczkowie, Fabrizio Bosetti i debiutująca w roli kierowcy ciężarówki rajdowej Marcelina Zawadzka – Miss Polonia 2011, dziennikarka i prowadząca program „Pytanie na Śniadanie” w TVP. Wszystkich łączy pasja do sportów motorowych oraz imperatyw czynienia dobra. Zdecydowali się wyruszyć z Misją Uratuję Cię, by pokazać, że pomaganie jest wspólną sprawą i nikt, kto pomocy potrzebuje, nie powinien zostać sam.

Misja Uratuję Cię jest związana z serwisem charytatywnym uratujecie.pl, prowadzonym przez Caritas Polska. Na stronie internetowej serwisu można poznać historie podopiecznych, dla których prowadzone są zbiórki i bezpośrednio wpłacać pieniądze. Celem Africa Eco Race Misja Uratuję Cię jest dotarcie do jak największej grupy potencjalnych darczyńców indywidualnych i instytucjonalnych.

– Podczas rajdu będziemy prowadzić intensywne działania promujące zbiórki. Chcemy, by nazwa uratujecie.pl stała się synonimem efektywnego pomagania osobom, które bez naszego wsparcia nie mają szans na zdobycie środków na kosztowne operacje i terapie, rehabilitację po wypadku czy odbudowę domu po pożarze – wyjaśnia ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

Uczestniczący w projekcie zawodnicy przywiozą do Senegalu mleko w proszku przekazane przez firmę Mlekovita dla dzieci chorych i niedożywionych, pozostających pod opieką ośrodka misyjnego kierowanego przez siostrę urszulankę Ksawerę Michalską na przedmieściach Dakaru. Przekażą je 20 stycznia, podczas uroczystego finału akcji.

Projekt został objęty patronatem TVP2, która będzie relacjonować oba jego etapy: grudniowe przygotowania i rajd rozgrywany w dniach 5–19 stycznia 2020 r. Partnerem strategicznym jest Mlekovita, a partnerem głównym – PKN Orlen.

Podopiecznym serwisu uratujecie.pl można pomóc dokonując wpłaty na jedną z prowadzonych zbiórek, a także wysyłając sms o treści WSPIERAM, pod numer 72052 (koszt 2,46 z VAT).

Centrum Medialne Caritas Polska

Strona internetowa akcji >>

« 1 »

reklama

reklama

reklama