Tydzień Modlitwy za Uchodźców

Obecny tydzień w Kościele w Polsce jest szczególnie poświęcony uchodźcom i emigrantom. Rada Episkopatu ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek zachęca, aby zainteresować się obcokrajowcami w parafii, którzy potrzebują pomocy.

W Polsce tegoroczny Tydzień Modlitwy za Uchodźców po raz pierwszy zbiega się w czasie ze 105. Światowym Dniem Migranta i Uchodźcy. Podczas organizowanych w całej Polsce nabożeństw „Umrzeć z nadziei” wymieniane będą imiona i krótkie historie osób, które w ostatnich miesiącach straciły życie próbując wydostać się z miejsc ogarniętych wojną i przemocą.

„Temat obcokrajowców, w tym uchodźców, nie traci na swojej aktualności i ciągle woła o humanitarne, ale przede wszystkim ewangeliczne zrozumienie” – czytamy w komunikacie Rady Episkopatu ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek. Bp Krzysztof Zadarko, przewodniczący Rady, podkreśla, że doświadczenie pokazuje, iż lokalne społeczności nawiązujące kontakt z obcokrajowcami mieszkającymi wśród nich przestają się ich lękać i budują nowe więzi. Rada zachęca do modlitwy w intencji uchodźców i migrantów, bowiem jak stwierdza biskup, „niewiara w potęgę modlitwy zdradza naszą słabość w wierze”. Oprócz modlitwy komunikat Rady postuluje podjęcie współpracę z Caritas i organizacjami pozarządowymi wspierającymi uchodźców.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao