Warszawa: uroczystości pogrzebowe śp. premiera Olszewskiego

Na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach pochowano dziś śp. premiera Jana Olszewskiego. Polityk zmarł 7 lutego w wieku 88 lat.

 We Mszy św. pogrzebowej, która sprawowana była w stołecznej archikatedrze św. Jana Chrzciciela, udział wzięli przedstawiciele najwyższych władz państwowych, z prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim na czele.

Liturgii pogrzebowej przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej Michał Janocha, prywatnie siostrzeniec śp. premiera Jana Olszewskiego. W homilii bp Antoni Pacyfik Dydycz, emerytowany biskup drohiczyński nawiązał m.in. do starotestamentowych słów o tym, że „sędziwością ludzi jest mądrość”.

“Śpiesząc na spotkanie ze sprawiedliwym sędzią, pełnym miłosierdzia, z pewnością już mógł przekonać się o prawdzie słów zaczerpniętych ze Starego Testamentu, a z których wyraźnie widać, że sędziwością u ludzi jest mądrość - zauważył bp Dydycz. - Znając śp. Jana, możemy wyznać, że istotnie swoim życiem potwierdził tę prawdę zawartą w Księdze Mądrości. Jego bowiem sędziwość w pełni się scaliła z mądrością.”

Po Mszy św. z archikatedry wyruszył kondukt w kierunku Pomnika Powstania Warszawskiego na Placu Krasińskich, gdzie odbyło się pożegnanie Jana Olszewskiego przez kombatantów i Powstańców Warszawskich.

Były premier został pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Rafał Łączny - Polska (KAI)

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao