Wiesz, że Cię kocham - to hasło XXIII Spotkania Młodych LEDNICA 2000!

1 czerwca 2019 odbędzie się XXIII Spotkanie Młodych LEDNICA 2000. Co roku przyjeżdżają na nie tysiące młodych ludzi, by wspólnie się modlić. Każdego roku prowadzi wszystkich hasło...

Każdego roku prowadzi przybywających na Spotkanie LEDNICA 2000 hasło, w którym organizatorzy pragną przekazać sens tego Spotkania.

Ojciec Jan W. Góra OP, założyciel i pierwszy duszpasterz Wspólnoty LEDNICA 2000 powtarzał często za św. Janem Pawłem II: „Człowiek jest mocny wtedy, kiedy wie, że jest kochany”.

Ta myśl, którą organizatorzy postarają się przekazać młodzieży podczas XXIII Spotkania Młodych LEDNICA 2000, jest streszczeniem gawędy świętego papieża do zgromadzonych przed krakowskim pałacem arcybiskupów w 1987 roku.

Ojciec Święty Jan Paweł II tak wołał wtedy do młodzieży: „Musicie być mocniejsi niż warunki, w których przyszło Wam żyć”. Wskazywał na Eucharystię jako siłę przebicia. Na ten sakrament, który dodawał siły wielu pokoleniom - również w jego młodzieńczych latach, w okresie drugiej wojny światowej. Będziemy zatem starali się odkryć, że z sakramentów Spowiedzi i Eucharystii płynie dla nas siła do przezwyciężania trudności, z którymi musimy się mierzyć w codziennym życiu.


W spocie przedstawiającym hasło wystąpili:

Mateusz Ziętkiewicz, Natalia Siudaj, Adam Nurek

Nagrania i montaż: Adam Nurek, Tomasz Gajewski

Pomoc w realizacji: Mateusz Kozłowski, Jakub Jaskóła

Charakteryzacja: Anna Kauczor


źródło: Julia Chałasiak,  Rzecznik Prasowy Spotkań Młodych LEDNICA 2000

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna
Pekao