Zamiast broni, instrumenty! Kard. Krajewski wspiera piękny projekt #AMSmusicsaves!

Projekt #AMSmusicsaves to zbiórka instrumentów dla dzieciaków z African Music School, szkoły działającej na terenie Republiki Środkowej Afryki.

Polski misjonarz, br. Benedykt Pączka, od sześciu lat działa na terenie Republiki Środkowej Afryki. Dzięki niemu powstała szkoła niezwykła - muzyczna szkoła "African Music School", o której pisaliśmy na Portalu Opoka już wiele razy (tag: African Music School). W kraju tak bardzo pokrzywdzonym przez wojnę, dzieci chwytają obecnie za instrumenty zamiast za broń. Pragną żyć w pokoju i rozwijać talenty dane im przez Boga.

Dzieci i młodzież uczą się pilnie. Pragną wykorzystywać jak najlepiej daną im szansę. Aby jak najwięcej dzieci mogło rozwijać swoje talenty potrzebne są... instrumenty. I dlatego powstała nowa akcja: #AMSmusicsaves! Ten piękny projekt wspiera sam kard. Konrad Krajewski!

Co jest potrzebne?  - Zwykłe instrumenty, których nie używacie albo możecie kupić je i sprezentować młodzieży z Afryki – gitary, akordeony, trąbki, flety, bębny. Przydadzą się też sprzęty, jak wzmacniacze, metronomy, słuchawki, kable, miksery itp. Zbieramy instrumenty z całej Polski. Na terenie Warszawy będę odbierał osobiście. W innych miastach będziemy się umawiać na transport. Wysyłkę do RCA zapewnia salon muzyczny Tryton Music z Krakowa - dzieli się pomysłodawca akcji Piotr Siegel, który jest wolontariuszem Fundacji Dzieci Afryki.

Lista potrzebnych rzeczy znajduje się na Facebooku. Więcej informacji o akcji na stronie: africanmusicschool.com/pl/amsmusicsave

Akcję koordynuje Alicja Zając - przedstawicielka AMS w Polsce. Za zbiórkę, renowację i wysyłkę instrumentów do Afryki odpowiedzialny jest Tryton Salon Muzyczny.

tekst: Agnieszka Czylok

źródło: Benedykt Pączka OFMCap, African Music School, africanmusicschool.com/ FB

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao