George Weigel wygłosi dziś wykład o nauce Jana Pawła II

Amerykański filozof i teolog Georg Weigel wygłosi online wykład pod tytułem „Jan Paweł II: ratowanie ludzkiej godności". Organizatorem spotkania jest Centrum Myśli Jana Pawła II.

Wykład „Jan Paweł II: ratowanie ludzkiej godności poświęcony" będzie poglądom  Jana Pawła II na temat godności osoby ludzkiej jako bezpośredniego źródła i wyznacznika koncepcji praw człowieka, które wypływają z jego natury. 

Spotkanie odbywa się w ramach cyklu "Ciało w wielkim mieście - między nauką  i teologią". Odbędzie się ono w trybie online we wtorek 6 października 2020 r. o godz. 18.00.

LINK DO WYKŁADU 

https://us02web.zoom.us/j/86070986454

George Weigel jest filozofem i teologiem katolickim, jednym z  najpoważniejszych komentatorów życia religijnego i publicznego. Stale współpracuje z "Washington Post" i "Los Angeles Times". Jest autorem dwudziestu książek, z których w Polsce opublikowano ponad dziesięć - najsłynniejsza to dwutomowa biografia Jana Pawła II "Świadek nadziei" oraz "Kres i początek". Distinguished senior fellow i kierownik katedry Wiliama E. Simona w programie studiów o katolicyzmie w Ethics and Public Policy Center w Waszyngtonie. Starszy analityk watykańskiego NBC News. Otrzymał osiemnaście doktoratów honoris causa, został odznaczony papieskim Krzyżem Pro Ecclesia et Pontifice i polskim Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

W przygotowaniu jest polskie wydanie jego najnowszej książki „Następny Papież", w której podejmuje dyskusję o wyzwaniach stojących przed Kościołem we współczesnym świecie i o tym jak łączyć wierność tradycji z odwagą szukania nowych dróg ewangelizacji. Opoka.org.pl jest patronem medialnym książki, która ukaże się nakładem Wydawnictwa W Drodze.


źródło: opoka.org.pl na podstawie materiałów prasowych Centrum Myśli Jana Pawła II

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao