Modlitwa o powstrzymanie „pandemii zabijania nienarodzonych dzieci”

O comiesięczną modlitwę w intencji obrony nienarodzonych apelują Instytut Myśli Schumana i Grupy Schumana. Ich przedstawiciele modlili się w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie w intencji „walki z pandemią zabijania nienarodzonych dzieci” w ramach „Modlitwy bez Granic”.

Instytut Myśli Schumana przypomina słowa kard. Stefana Wyszyńskiego o tym, że naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości. Zachęca do „integrowania się wszystkich ludzi dobrej woli, przywódców politycznych i przywódców duchowych z całego świata wokół modlitwy do Miłosierdzia Bożego każdego dnia o godz. 15.00 oraz Modlitwy bez Granic (która obejmuje Mszę Świętą) w stolicach wszystkich krajów 13 dnia każdego miesiąca”.

„Obecne doświadczenie epidemii uświadomiło już wielu ludziom jak wielką wartość ma życie, dlatego sytuacja ta jest sygnałem dla wszystkich narodów i ich przywódców oraz polityków do odwrócenia się od mordowania nienarodzonych dzieci” – czytamy w materiałach przesłanych przez Instytut Schumana.

Instytut zaprasza „wszystkich Polaków i wszystkich ludzi dobrej woli na świecie do włączenia się w dzieło modlitewne i działanie na rzecz „WSPÓLNOTY SERCA Z NIENARODZONYMI DZIEĆMI”, co będzie się przyczyniać do budowania Jedności, Solidarności i Pokoju w Polsce, Europie i na świecie”.

„Modlitwa bez Granic” to Msza Święta zamawiana co miesiąc przez Instytut Myśli Schumana i Grupy Schumana. Ich przedstawiciele modlą się w intencji powrotu Europy do korzeni chrześcijańskich i szybkiej beatyfikacji Sługi Bożego Roberta Schumana. Od dzisiaj intencją Eucharystii będzie również „walka z pandemią zabijania nienarodzonych dzieci”.

źródło: Biuro Prasowe KEP, Instytut Myśli Schumana

« 1 »

reklama

reklama

reklama