Papież Franciszek przyjął na audiencji prezydenta Dudę

Papież Franciszek przyjął na audiencji prywatnej prezydenta Andrzeja Dudę.

Był to pierwszy szef państwa, który gościł w Watykanie od czasu, gdy w marcu w Watykanie wprowadzono restrykcje sanitarne związane z pandemią koronawirusa. Ich spotkanie miało związek z setną rocznicą urodzin św. Jana Pawła II.

Prezydent miał być obecny w Watykane w maju br. na narodowej pielgrzymce do grobu św. Jana Pawła II, która jednak została odwołana z powodu pandemii.

Jak mówił wczoraj prezydent, dla Polaków, dla pokolenia nazywanego często pokoleniem JP II to rok bardzo ważny, bardzo przejmujący. – Czas przypominania przede wszystkim tego, czego nas nauczał Ojciec Święty Jan Paweł II, co mówił do nas o świecie, jak postrzegał nasze obowiązki jako Polaków, jako ludzi wierzących – wskazał Duda. Zapowiadał, że z Franciszkiem będzie rozmawiał „na temat sytuacji w Polsce”.

Po spotkaniu prezydent napisał na Twitterze: „Jego Świątobliwość Papież Franciszek podkreśla, że pragnienie pokoju leży głęboko w ludzkich sercach. Rozmawialiśmy o tym, jak każdy człowiek, w ramach swoich możliwości, może starać się postępować tak, by zawsze i wszędzie dążyć do pokoju. Ta myśl przyświeca też moim decyzjom”.

Po rozmowie z papieżem Duda spotkał się z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolinem. O 13.15 weźmie udział w Mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II w bazylice św. Piotra.

pb (KAI/prezydent.pl) / Watykan

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao