Respirator od krakowskiej Caritas

Szpital im. Żeromskiego w Nowej Hucie, który jako pierwszy w Krakowie zmierzył się z epidemią COVID – 19, otrzymał 100 tysięcy złotych na zakup respiratora. Dziś Caritas Archidiecezji Krakowskiej przelała zebraną kwotę na konto szpitala.

Wpłaty na zakup respiratora dla krakowskiego szpitala były odpowiedzą na apel Caritas ogłoszony 24 marca. Oprócz pomocy najuboższym i seniorom Caritas postanowiła wtedy włączyć się w pomoc placówkom służby zdrowia, które prosiły o wsparcie. Ogłoszona zbiórka cieszyła się dużym zainteresowaniem i w trochę ponad tydzień darczyńcy przekazali na konto Caritas 100 000 zł.  Cartitas gorąco dziękuje wszystkim, którzy ufundowali ten cenny sprzęt dla szpitala włączając się finansowo w akcję Caritas. 

Akcja trwa nadal, bo epidemia zatacza coraz szersze kręgi, a kolejne szpitale czekają na pomoc. Nie wiadomo, kto i kiedy znajdzie się w potrzebie. Wpłat można dokonywać na konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej: 58 8589 0006 0000 0011 1197 0001 z dopiskiem RESPIRATOR lub online poprzez naszą stronę internetową: https://www.krakowcaritas.pl/ofiara.php.

Równocześnie pracownicy i wolontariusze krakowskiej Caritas kontynuują pomoc materialną dla najuboższych seniorów, dostarczając im paczki z żywnością i środkami czystości. Gorące posiłki najuboższym wydaje również Kuchnia św. Brata Alberta. 

źródło: diecezja.pl, Caritas Archidiecezji Krakowskiej

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao