To może być historyczny dzień. Modlitwa za życie przybiera na sile

22 października, w dniu wspomnienia św. Jana Pawła II, Trybunał Konstytucyjny zdecyduje, czy można zabijać chore dzieci nienarodzone. W całym kraju trwa modlitwa o ochronę życia.

Modlą się kapłani, modlą się zgromadzenia zakonne, modlą rodziny, modli się katolicka młodzież zrzeszona w grupach parafialnych, modlą obywatele, wierzący w prawo do życia każdej osoby… Trwa modlitewny szturm do nieba, bo już jutro ma zapaść decyzja Trybunału Konstytucyjnego w sprawie wniosku o stwierdzenie niezgodności z Konstytucją RP tzw. przesłanki eugenicznej, zawartej w ustawie antyaborcyjnej z 1993 roku.

- Uratujmy te dzieci. Aborcjom eugenicznym jest przeciwna większa część naszego społeczeństwa. Potrzebna jest teraz nieustanna modlitwa za życie – apelują środowiska pro-life. Pojawiają się liczne prośby o modlitwę za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, wielkiego obrońcy życia poczętego, którego wspomnienie przypada właśnie w ten czwartek. „Żadna okoliczność, żaden cel, żadne prawo na świecie nigdy nie będą mogły uczynić godziwym aktu, który sam w sobie jest niegodziwy, ponieważ sprzeciwia się Prawu Bożemu, zapisanemu w sercu każdego człowieka” - pisał papież w encyklice Evangelium vitae. Te mocne słowa obrazują, jak walczył o to, by prawo mogło chronić każde ludzkie życie. Środowiska pro-life zachęcają też, aby prosić o wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, który był obrońcą kołyski i pomagał osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji przed narodzeniem dziecka.

Na profilach społecznościowych pojawia się obecnie bardzo wiele próśb o modlitwę w tej intencji. Jedni zawierzają tę sprawę Maryi, drudzy błagają o Boże miłosierdzie, jeszcze inni wzywają wstawiennictwa patronów nienarodzonych dzieci. Wciąż trwa Nowenna Życia, którą Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka rozpoczęło 13 października. Pobłogosławili ją polscy biskupi. Nowennę zakończy całodobowe czuwanie z 21 na 22 października w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.

Do intencji modlitewnych warto dołączyć sędziów Trybunału Konstytucyjnego, aby mogli postąpić zgodnie z sumieniem. 22 października Trybunał Konstytucyjny rozpozna sprawę w pełnym składzie. Przewodniczącym składu orzekającego będzie prezes TK Julia Przyłębska, a sprawozdawcą sędzia TK Justyn Piskorski. - To może być historyczny dzień, w którym chorym dzieciom nienarodzonym zostanie przyznane prawo do życia. Dołącz do modlitwy o życie – apelują obrońcy. Takich apeli jest dziś wiele, bo 22 października naprawdę może być historycznym dniem!

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama