Uwielbienie Najświętszego Sakramentu w Kielcach pod hasłem „Staje się nowe”

Pod hasłem „Staje się nowe” odbyła się w niedzielę 24 maja ósma edycja Uwielbienia Najświętszego Sakramentu – wydarzenia modlitewnego łączącego adorację Jezusa Eucharystycznego w przestrzeni miejskiej, świadectwa, ludzi, muzykę i biskupie błogosławieństwo.

Spotkanie wyjątkowo, ze względu na epidemię, zorganizowano w kościele św. Wojciecha, zamiast jak zwykle, wieczorem na kieleckim Rynku. Na Rynek udał się jedynie bp Jan Piotrowski z Najświętszym Sakramentem. I jest to, jak podkreślił ks. Marcin Boryń, diecezjalny duszpasterz młodzieży, element łączący poprzednie edycje Uwielbienia, z obecną. 

- Tego wieczoru wyśpiewaliśmy wiele pięknych słów uwielbienia dla Jezusa, naszego Pana i Odkupiciela. Dla Tego, który „jest zawsze Ten sam: wczoraj, dziś i na zawsze”. Wsłuchiwaliśmy się w tak szczere i pełne odwagi świadectwa naszych drogich braci- mówił bp Jan Piotrowski.

Transmisja internetowa umożliwiła udział wszystkimi, którzy nie mogli skorzystać z wydarzenia w kościele – tam mogło przebywać ok. 90 osób.

Uwielbienie zorganizowały: Stowarzyszenie Dwa Przymierza, Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Kieleckiej i zespół To ON.

Dominikanin o. Tomasz Nowak, współprowadzący wraz z ks. Arturem Płazińskim spotkanie, podkreślił, że hasło „Staje się nowe”, dobrze wpisuje się w kontekst aktualnej sytuacji.

Gośćmi wydarzenia byli m.in. wokalista i śpiewak operowy Andrzej Lampert oraz muzyk Andrzej Sowa, którzy złożyli świadectwa. W trakcie koncertu zagrał i zaśpiewał Zespół To ON, który zaprezentował kilka premierowych utworów.

źródło: Katolicka Agencja Informacyjna

« 1 »

reklama

reklama

reklama