Warszawa: odbyło się spotkanie Rady ds. Rodziny KEP

W Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski odbyło się dziś spotkanie Rady ds. Rodziny KEP, któremu przewodniczył bp Wiesław Śmigiel, przewodniczący Rady. - Mówiliśmy o funkcjonowaniu i standardach poradnictwa rodzinnego, a także dalszego, bliższego i bezpośredniego przygotowaniu do małżeństwa.

Dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin, ks. Przemysław Drąg zaprezentował działania Rady Rodziny przy Minister Rodziny Pracy i Polityki społecznej. Projekt dotyczący poradnictwa rodzinnego omówiła zaś Beata Choroszewska, krajowa doradczyni życia rodzinnego.  

- Rycerze Kolumba przedstawili projekt, który realizują w stanach Zjednoczonych. Chcielibyśmy dostosować go do warunków polskich. Projekt dotyczy wypracowania bezpiecznego środowisko dla dzieci i młodzieży. Zakłada pracę z małżeństwami i rodzinami w taki sposób, aby rodziny były bezpiecznym środowiskiem. Przede wszystkim chodzi tu o ochronę nieletnich przed różnego rodzaju nadużyciami, również seksualnymi oraz wszelką przemocą – powiedział bp Śmigiel.

W spotkaniu uczestniczył tez Tomasz Wawrzkowicz, delegat stanowy i przywódca Rycerzy Kolumba w Polsce. W rozmowie z KAI wyjaśnił, że idea powstania Rycerzy Kolumba związaną była właśnie z troską o rodzinę. „Zarówno modlitwą, jak i dziełami, które realizujemy, chcemy pokazać pozytywne wzorce funkcjonowania rodzin katolickich. Podejmowanymi działaniami dążymy do tego, aby to właśnie rodzina była bezpiecznym środowiskiem rozwoju i wychowania dzieci i młodzieży. Realizujemy duże projekty prorodzinne na całym świecie i cieszę się, że mogliśmy z Radą ds. Rodziny KEP podzielić się naszym doświadczeniem” – powiedział Wawrzkowicz.

dg / Warszawa

« 1 »

reklama

reklama

reklama