Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej. Transmisja online!

Transmisja na żywo z Mszy św. z obrzędem beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Zachęcamy, by udostępniać link i przeżywać wspólnie wielkie, duchowe wydarzenie.

Prymas Tysiąclecia zostanie beatyfikowany wspólnie z s. Różą Marią Czacką 12 września 2021 roku o godz. 12.00 w Warszawie. W uroczystości weźmie udział kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, który w imieniu papieża publicznie ogłosi dekret beatyfikacyjny.

Obrzęd beatyfikacji będzie miał miejsce zaraz na początku Mszy świętej, bezpośrednio po akcie pokuty. Najpierw metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz wypowie oficjalną prośbę o włączenie w poczet błogosławionych Prymasa Wyszyńskiego i matki Czackiej a następnie przedstawi ich życiorysy. Najważniejszy moment obrzędu beatyfikacji nastąpi chwilę potem, gdy papieski delegat kard. Semeraro wygłosi w języku łacińskim formułę beatyfikacyjną. Jej polskie tłumaczenie odczyta wiernym bp Michał Janocha. Uczestnicy uroczystości odpowiedzą śpiewem  modlitwy „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu”. W tym czasie zostaną odsłonięte wizerunki nowych błogosławionych.

Transmisja online ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie na kanale YouTube Archidiecezji Warszawskiej:

Transmisja na żywo jest także realizowana na Facebooku Archidiecezji Warszawskiej: https://www.facebook.com/ArchidiecezjaWarszawska.

źródło: Biuro Prasowe Archidiecezji Warszawskiej

« 1 »

reklama

reklama

reklama