Dzień Kobiet z Eneą! Zapraszamy na muzyczną niespodziankę z myślą o kobietach

Zapraszamy do udziału w akcji społecznej na rzecz kobiet. Grupa Enea włącza się w organizację pomocy kobietom, które odczuwają ekonomiczne, zdrowotne czy psychologiczne skutki pandemii.

Akcję można wesprzeć finansowo na siepomaga.pl. Zebrane środki będą przeznaczane na organizację bezpłatnych porad i konsultacji psychologicznych. Dzień Kobiet z Eneą uświetni koncert on-line zespołu Varius Manx z Kasią Stankiewicz. Transmisja 8 marca o godz. 19:00 na profilu Facebook Grupy Enea.

Z licznych badań wynika, że to kobiety, które na co dzień łączą obowiązki zawodowe, domowe i opiekuńcze nad dziećmi, czy swoimi starszymi rodzicami, mocno odczuwają negatywne skutki pandemii. Wystarczy wspomnieć o takich obciążeniach jak: konieczność łączenia pracy zdalnej z lekcjami on-line, zagrożenie utraty pracy, czasem obniżenie wynagrodzenia, problem regulowania zobowiązań alimentacyjnych, zdarzająca się coraz częściej w izolacji przemoc domowa. Badania pokazują, że ponad 1/3 Polek odczuwa poważną stratę emocjonalną spowodowaną pandemią. To skutki przeciążenia i stresu, pogłębiającego się napięcia z powodu następstw epidemii, zwłaszcza tych ekonomicznych. Dlatego, przy okazji Dnia Kobiet, Grupa Enea postanowiła włączyć się w pomoc na rzecz kobiet, jednocześnie zachęcając do zaangażowania się innych. Akcja będzie trwać do końca marca.

„Zdajemy sobie sprawę z tego, że jesteśmy jednym z elementów budujących społeczności lokalne, w których funkcjonują nasi pracownicy i nasi klienci. Jedną z fundamentalnych wartości Grupy Enea jest odpowiedzialność: za naszą działalność i jej skutki, naszych pracowników i ich rodziny oraz całe społeczności. Naturalnym przejawem tej odpowiedzialności są troska i działania na rzecz potrzebujących, takie jak ten projekt i pomoc kobietom, które borykają się ze skutkami pandemii. Gorąco zapraszam do przyłączenia się do wydarzenia na Facebooku Enei i włączenia się do akcji społecznej” – mówi Paweł Szczeszek, prezes Enei.

Grupa Enea buduje partnerstwa społeczne z organizacjami pozarządowymi, w których działają eksperci i społecznicy, chętnie dzielący się swoją wiedzą i doświadczeniem. To tworzy fundament odpowiedzialnej pomocy, kierowanej tam, gdzie jest faktycznie potrzebna.

„Dzień Kobiet z Eneą jest wynikiem współpracy Enei z Fundacją Drabina Rozwoju, która od lat działa na rzecz kobiet. O tym wyjątkowym wydarzeniu komunikowaliśmy już w ubiegłym tygodniu, ogłaszając Natalię Partykę ambasadorką marki Enea i zapowiadając wspólne działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Na portalu siepomaga.pl już została uruchomiona zbiórka, z której dochód w całości przeznaczony zostanie na organizację pomocy i telefoniczne konsultacje z psychologami. Dzięki dotacji Fundacji Enea, pomoc ta będzie dostępna przez cały marzec, a za sprawą wpłat, mamy nadzieję, że również przez kolejne tygodnie, a nawet miesiące” – opowiada Anna Lutek, dyrektor Departamentu Public Relations i Komunikacji w Enei.

Na bezpłatne konsultacje można zgłaszać się już 8 marca od godz. 9:00 do 21:00, do specjalistów dyżurujących pod numerami telefonów wskazanymi na stronie projektu www.psychodrabina.pl. Od wtorku, 9 marca, do końca miesiąca, w godz. 18:00-20:00 specjaliści z gabinetów psychologicznych z Poznania i Warszawy oferować będą bezpłatne konsultacje telefoniczne (szczegóły na www.psychodrabina.pl).

Patronat medialny nad Dniem Kobiet z Eneą objęło Polskie Radio.

Źródło: Enea

« 1 »

reklama

reklama

reklama