Kiedy ostatnio modliliście się za współmałżonka? Dziś jest dobra okazja!

13 lipca to dzień, w którym sakramentalny związek małżeński zawarli św. Ludwik i Zelia Martin – rodzice św. Tereski. W tym szczególnym Dniu Rycerze Kolumba pragną zaprosić wszystkie sakramentalne małżeństwa do modlitwy za swoich Małżonków.

Małżonkowie szczególnie tego dnia zachęcani są do wspólnego świętowania w swoich parafiach i odnawiania przyrzeczeń małżeńskich.

Rycerze Kolumba przypominają, że małżonkowie są za siebie odpowiedzialni, dlatego Dzień Męża i Żony jest dobrą okazją, aby podziękować za męża albo żonę, a jeśli małżeństwo przeżywa trudne chwile, warto prosić o Bożą pomoc do przezwyciężenia problemów.

To dzień ważny szczególnie współcześnie, kiedy wartość sakramentu małżeństwa jest niejednokrotnie kwestionowana, a świętowane są dni zdecydowanie mniej istotne niż ten. „Chcemy, aby z tym Świętem – Dniem Męża i Żony, utożsamiali się wszyscy małżonkowie, którzy wspólnie i zgodnie złożyli przed Bogiem przysięgę małżeńską i pragną w niej wytrwać do końca życia” – podkreślają Rycerze Kolumba.

Od 3 lipca trwała nowenna do świętych Zelii i Ludwika Martin – rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus – przygotowująca do Dnia Męża i Żony. 12 lipca, we wspomnienie liturgiczne małżonków Martin, odbyła się uroczysta Msza św. oraz konferencja poświęcona temu wydarzeniu.

Rycerze Kolumba zachęcają, aby 13 lipca wziąć udział we Mszy świętej z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, odmówić Litanię do Świętych Ludwika i Zelii Martin, a po nabożeństwie spotkać się z innymi małżonkami na wspólnym świętowaniu.

Zakon Rycerzy Kolumba to największa na świecie katolicka organizacja świecka o charakterze charytatywnym; istnieje od 29 marca 1882 r. Zrzesza obecnie ok. 2 mln członków. Ich założycielem jest bł. ks. Michael J. Mc Givney.

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao