Młodzież dała świadectwo wiary w Jezusa przed Galerią Krakowską

Diakonia Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej wyszła na plac przed Galerią Krakowską, aby pokazać ludziom radość wiary i zaprosić wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego i do uwielbiania Jezusa.

Radośnie tańczyli, śpiewali, wyszli z Ewangelią do mieszkańców Krakowa i turystów... Nie bali się przyznać, że to Jezus jest ich Panem. Kto? Młodzież oazowa. W dzisiejszych czasach wydaje się to odwagą, ale dla tych, co mają w sercu Boga jest to naturalne, aby iść i głosić, że On żyje.

Ewangelizacja zaczęła się w piątek konferencją w kościele Świętego Krzyża w Krakowie. Później trwała modlitwa do Ducha Świętego, a członkowie Diakonii prowadzili rozmowy indywidualne z przechodniami. Mieli w ręce garść cukierków, do których przykleili cytaty z Pisma Świętego i rozdawali napotkanym ludziom. W Godzinę Miłosierdzia została odmówiona Koronka na placu przed Galerią Krakowską, a po niej rozpoczęło się wspólne uwielbienie.

Podczas ewangelizacji na placu przebywali wszyscy chętni kapłani i klerycy, którzy byli otwarci na trudniejsze rozmowy, jeśli takie się pojawiały oraz wspierali ewangelizujących młodych ludzi swoją modlitwą.

Młodzież wspólnie wykonała taniec i śpiew hymnu ewangelizacji ulicznych „Poemat Zbawienia”.


źródło: Diakonia Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej, fb.com/ddekrk/ youtube.com-profil Diakonii

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao