„Pamięci Sławka”. Złóż kondolencje rodzinie Polaka, zagłodzonego w szpitalu w Anglii

„Osoba pana Sławka, którego tragiczne losy śledziła cała Polska, to symbol walki o życie i godność człowieka. Nie pozwólmy o nim zapomnieć. Zachęcamy do wyrażenia słów pokrzepienia rodzinie i zapewnienia o pamięci” – pisze Centrum Życia i Rodziny.

Na stronie pamiecislawka.pl można dodać swój wpis do wirtualnej księgi kondolencyjnej, stworzonej przez Centrum Życia i Rodziny. „Z Państwa wpisów stworzymy księgę, którą przekażemy Mamie i Siostrom pana Sławka, z którymi byliśmy w kontakcie w tym czasie” – informują organizatorzy.

Księgę ilustruje zdjęcie pana Sławka z Janem Pawłem II, udostępnione przez rodzinę. „«Polak z Plymouth», pan Sławek, który zmarł po długiej walce o życie, wedle słów matki i sióstr był praktykującym katolikiem, który popierał prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci” – napisali na Twitterze przedstawiciele Centrum Życia i Rodziny.

„Osoba pana Sławka, którego tragiczne losy śledziła cała Polska, to symbol walki o życie i godność człowieka. Nie pozwólmy o nim zapomnieć. Zachęcamy do wyrażenia słów pokrzepienia rodzinie i zapewnienia o pamięci. Złóżmy wpis do księgi kondolencyjnej” – podkreślili.

W opisie księgi kondolencyjnej zaznaczyli, że „pan Sławek stał się dla nas symbolem walki o prawo do życia. Nierównego starcia z bezduszną machiną «sprawiedliwości», niedostrzegającą wartości życia człowieka dotkniętego ciężką chorobą”.

„Niestety, dziś dla niego możemy zrobić już tylko jedno – pozostała nam modlitwa za jego duszę” – dodali.

Źródła: pamiecislawka.pl, Twitter

« 1 »

reklama

reklama

reklama