Papież zachęca Polaków do modlitwy za każde poczęte dziecko

Franciszek zachęcił zebranych na audiencji ogólnej, aby świadczyli o orędziu zbawienia, które głosili jutrzejsi patronowie, święci Apostołowie: Szymon i Juda Tadeusz, którzy oddali za nie swoje życie. Polaków zachęcił do modlitwy za każde poczęte dziecko.

Wśród pielgrzymów obecnych podczas audiencji byli przedstawiciele fundacji „Życiu tak”. Jej cele obejmują szeroko rozumianą ochronę i promocję zdrowia, w szczególności ochronę życia i jego godności od poczęcia do naturalnej śmierci.

Do Polaków Ojciec Święty powiedział:

„Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów polskich. Na prośbę polskiej fundacji «Życiu tak» poświęciłem dzisiaj dzwony noszące tytuł: «Głos nienarodzonych», które zostaną przekazane do Ekwadoru i na Ukrainę. Niech będą dla tych narodów i dla wszystkich znakiem mobilizacji do obrony ludzkiego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci – podkreślił Papież. – Niech ich brzmienie głosi światu «Ewangelię życia», budzi sumienia i pamięć o nienarodzonych. Polecam waszej modlitwie każde poczęte dziecko, którego życie dane przez Boga jest święte i nienaruszalne. Z serca wam błogosławię”.

źródło: Krzysztof Ołdakowski SJ, vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama