Pierwsze medale dla Polski na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio!

Igrzyska paraolimpijskie rozpoczęły się 24 sierpnia, a już następnego dnia kibice mogą cieszyć się z sukcesów polskich sportowców. Brąz wywalczyli na dystansie 4000 metrów kolarze torowi Marcin Polak i Michał Ładosz. Adrian Castro zdobył natomiast srebrny medal w szermierce.

„Marcin Polak jest niedowidzącym biało-czerwonym kolarzem torowym, który występuje w parze z Michałem Ładoszem. Polska para brała udział w wyścigu na 4000 metrów. Walka o brązowy medal trwała do samego końca. Na ostatnich metrach o tym, kto stanie na najniższym stopniu podium zadecydował fotofinisz. Ostatecznie Biało-Czerwoni wygrali z reprezentantami Francji o ćwierć sekundy” – relacjonuje portal sport.wprost.pl

Pierwsze miejsce zajęli Holendrzy Tristan Bangma i Patrick Bos (pilot), srebro wywalczyli Brytyjczycy Stephen Bate i Adam Duggleby.

Wśród szermierzy najlepszy był reprezentant Chin Yanke Feng, który w finałowej walce pokonał Polaka 15:11. „W ten sposób Castro zdobył swój drugi medal olimpijski, poprawiając wynik sprzed pięciu lat. Wtedy bowiem na paraolimpiadzie w Rio de Janeiro wywalczył brąz, pokonując w decydującym starciu Rodaka – Grzegorza Plutę” – czytamy na sport.interia.pl.

Paraolimpiada w Tokio potrwa do 5 września. W jej trakcie wystąpi w 12 dyscyplinach wystąpi 89 reprezentantów Polski.

Źródła: RMF24, PAP, sport.wprost.pl, sport.interia.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama