Przewodniczący Episkopatu i nuncjusz apostolski w Polsce złożyli życzenia papieżowi z okazji 85. urodzin

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki i nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio złożyli życzenia Ojcu Świętemu Franciszkowi z okazji 85. rocznicy urodzin, która przypada 17 grudnia.

„W związku z osiemdziesiątymi piątymi urodzinami Ojca Świętego Franciszka, chciałbym prosić Księdza Nuncjusza o przekazanie Mu serdecznych życzeń od wiernych i duszpasterzy Kościoła w Polsce, a także od naszych rodaków rozsianych po całym świecie” – powiedział przewodniczący Episkopatu.

„W imieniu nas wszystkich życzę Ojcu Świętemu dużo zdrowia i sił do sprawowania posługi Piotrowej w tych trudnych czasach. Przekazuję również wyrazy naszej duchowej łączności i zapewnienie o stałej modlitwie. Będę wdzięczny za przekazanie tych kilku słów życzeń i pamięci” – zaznaczył abp Gądecki.

Nuncjusz Apostolski w Polsce podziękował za życzenia w imieniu Papieża. „Przyłączam się do życzeń Księdza Arcybiskupa i z wielką radością przekażę je Ojcu Świętemu Franciszkowi, zapewniając Go o modlitwie Kościoła w Polsce w Jego intencji. Plurimos annos, Ojcze Święty!” – powiedział abp Pennacchio.

BP KEP

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao