reklama

Rozpoczęła się Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów

„Centrum ratunkowe” - to hasło tegorocznej Wakacyjnej Ewangelizacji Bieszczadów „Bieszczady dla Jezusa 2021”. W wydarzeniu bierze udział ok. 70 ewangelizatorów, a obszarem ich działania są okolice obleganego przez turystów Jeziora Solińskiego.

W piątek i w sobotę odbywa się performance na Zaporze Solińskiej, który jest połączeniem różnych form artystycznych i ewangelizacji. Na długości kilkunastu metrów stworzone zostały różne strefy, np. tańca, śpiewu, czy zabaw dla dzieci.

- Chcemy tu na zaporze pokazać, że Kościół jest radosny, ogłosić, że Kościół jest też poza świątynią. Oczywiście nie przekreślamy sakramentów, czy liturgii, ale czasem trzeba komuś pomóc tam dotrzeć właśnie przez takie chrześcijańskie wydarzenia - mówi ks. Mateusz Rutkowski, moderator Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Jakuba Apostoła Archidiecezji Przemyskiej.

Ewangelizacja będzie kontynuowana także w niedzielę. O 11.00 w Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku Mszy św. będzie przewodniczył metropolita przemyski abp Adam Szal. Popołudniu natomiast zaplanowano ewangelizację uliczną i piknik „Niebiańska plaża”. Z kolei o 19.00 w amfiteatrze w Polańczyku teatr Przedmieście wystawi sztukę „Święty”. Po niej zespół Bankruci poprowadzi koncert uwielbienia. Na tym zakończy się tegoroczna akcja.

Wyjście do turystów poprzedziły rekolekcje dla ewangelizatorów, które poprowadził sercanin ks. Michał Olszewski.

Wakacyjną Ewangelizację Bieszczadów koordynuje Szkoła Nowej Ewangelizacji Św. Jakuba Apostoła Archidiecezji Przemyskiej i Katolickie Stowarzyszenie „Unum”. Włączają się w nią inne ruchy i stowarzyszenia katolickie działające na terenie archidiecezji przemyskiej, a także osoby ze wspólnot z całej Polski.

Bieszczadzkiemu spotkaniu patronuje metropolita przemyski abp Adam Szal.

pab / Solina/ KAI

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao