reklama

Rzecznik KW PSP: nasz kolega i nasza koleżanka stracili życie, jadąc ratować życie innym

Nasz kolega i nasza koleżanka stracili dziś rano życie, jadąc ratować życie innym - powiedział PAP mł. bryg. Arkadiusz Piętak, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu. Strażacy zginęli w wyniku zderzenia pojazdu OSP Czernikowo z tirem.

Do wypadku doszło w czwartek rano w Czernikowie k. Torunia (woj. kujawsko-pomorskie).

„Nie żyje dwóch strażaków, trzech jest rannych" - poinformował rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej Krzysztof Batorski. Samochód jadący do pożaru z OSP Czernikowo zderzył się z tirem.

Samochodem OSP jechało pięć osób, ranni są przytomni - podał rzecznik. Dwóch z nich to funkcjonariusze PSP - dodał.

„Dwoje strażaków OSP zginęło na miejscu. Troje strażaków OSP zostało rannych i zabranych do szpitala. W wypadku zginęła kobieta i mężczyzna, druhowie OSP. Nasza koleżanka i kolega, jadąc ratować życie innym, stracili swoje życie" - podkreślił mł. bryg. Piętak.

Ranni strażacy zostali przewiezieni do szpitali w Toruniu i Lipnie. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do wypadku doszło po godzinie 5. na skrzyżowaniu ul. Słowackiego z DK 10. Samochód OSP jechał w trybie alarmowym do pożaru sadzy w kominie w miejscowości Liciszewy.

Przyczyny wypadku ustala policja, pracująca pod nadzorem prokuratora.

DK 10 jest zablokowana. Policja wyznaczyła objazd. W kierunku Torunia przez Wolę, Mazowsze i Dobrzejewice. W kierunku Warszawy w miejscowości Czernikówko trzeba zjechać na pobliską drogę lokalną.

 

Autorzy: Tomasz Więcławski, Jerzy Rausz

twi/ rau/ mark/ PAP

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao