Siedlce: nie żyje franciszkanin, zmarł prawdopodobnie w wyniku pobicia

Nie żyje o. Maksymilian Adam Świerżewski OFMConv, posługujący w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Siedlcach. Zmarł w wieku 35 lat, prawdopodobnie w wyniku pobicia. Według nieoficjalnych informacji znaleziono go w parku nieprzytomnego z obrażeniami ciała. Zmarł w szpitalu w nocy z 11 na 12 listopada.

Sprawą zajmuje się prokuratura a przyczynę śmierci będzie można wskazać po przeprowadzeniu sekcji zwłok. O tym, że zakonnik został pobity ze skutkiem śmiertelnym w Siedlcach, piszą wprost administratorzy profilu NIEBO na Facebooku.

Według informacji z otoczenia parafii, duchowny wyszedł w czwartek wieczorem na spacer. Ojcowie franciszkanie dopiero w piątek rano zorientowali się, że o. Maksymilian nie wrócił na noc do klasztoru. O postępach w śledztwie, dotyczącym tej tragicznej sprawy, będziemy informować.

Śp. o. Maksymilian Adam Świerżewski OFMConv z Prowincji Warszawskiej pochodził z parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Szumowie, w dekanacie zambrowskim w diecezji łomżyńskiej. Odszedł do Pana w wieku 35. lat, w 16. roku życia zakonnego i 9. roku życia kapłańskiego.

Ojcowie franciszkanie proszą o modlitwę w intencji zmarłego brata. W piątek o godzinie 18.00 sprawowana była w parafii franciszkańskiej w Siedlcach msza św.

„O. Maksymilianie - dziękujemy Bogu za twoją pracę i posługę. Odpoczywaj w pokoju - napisał biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Grzegorz Suchodolski.

podlasie24, tk / Siedlce


« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama