Sylwestrowy Zwierzęcy Patrol pomoże m.in. psom i kotom spłoszonym hukiem fajerwerków

W sylwestrową noc z piątku na sobotę na stołecznych ulicach i peryferiach Warszawy służbę będą pełniły załogi Sylwestrowego Zwierzęcego Patrolu. Wyjadą, by nieść pomoc spłoszonym hukiem fajerwerków m.in. psom i kotom, które uciekły, zagubiły się lub uległy wypadkowi.

Sylwestrowa noc to bardzo trudny czas dla zwierząt, najczęściej psów i kotów. Zwierzęta źle reagują na huk petard i wybuchy fajerwerków; bardzo często uciekają i chowają się. Na pomoc tym, które uciekły, zagubiły się bądź uległy wypadkowi na ulice Warszawy oraz okolic, wyjadą załogi Sylwestrowego Zwierzęcego Patrolu.

Organizatorzy akcji ze Specjalistycznej Jednostki Ratownictwa Weterynaryjnego przypominają o tym, jak dokonuje się prawidłowego zgłoszenia interwencji.

Do dyspozycji są dwa numery telefonów: 666 333 525, pod którym przez całą noc będą dyżurować pracownicy ze Specjalistycznej Jednostki Ratownictwa Weterynaryjnego oraz 986 – numer Eko-Patrolu Straży Miejskiej. W zgłoszeniu należy dokładnie przedstawić zaistniałą sytuację podając jak najwięcej danych, takich jak: województwo, powiat, gmina, miasto, nazwa ulicy, na której miało miejsce zdarzenie, numer najbliższego budynku lub opisać miejsce w sposób umożliwiający szybkie jego zlokalizowanie. Trzeba też podać swoje dane, aby ratownicy mogli skontaktować się ze zgłaszającym w przypadku takiej konieczności.

Gdy zgłoszenie zostanie przyjęte, na miejsce wysyłana jest załoga interwencyjna, która zaopiekuje się zwierzęciem i udzieli pierwszej pomocy przedweterynaryjnej. Gdy zwierzę ma czipa, właściciel zostanie poinformowany o znalezieniu. W przypadku braku czipa, patrol odwiezie pupila do schroniska.

„Korzystaj z naszej pomocy odpowiedzialnie! Gdy wpływa do nas zgłoszenie, które jest żartem, w tym samym czasie ktoś naprawdę może potrzebować pomocy” – apeluje Specjalistyczna Jednostka Ratownictwa Weterynaryjnego.(PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama