W tym roku Polacy marzą o świętach z bliskimi

Jeszcze nie tak dawno, gdyby zapytać Polaków o to, za jakimi świętami tęsknią, większość odpowiedziałaby, że ze śniegiem za oknem. I choć tęsknotę za śniegiem w święta deklaruje 27 proc. Polaków, zdecydowanie bardziej marzą nam się święta z bliskimi.

W tym roku nieco mniej myślimy o stresie związanym z przygotowaniami czy kupnem prezentów, 36 proc. rodaków najbardziej obawia się, że ze względu na pandemię nie uda im się spotkać z bliskimi.

Święta w dużym rodzinnym gronie, bez widma pandemii, z mnóstwem prezentów pod choinką i puchową śnieżną pokrywą za oknem – takie wyobrażenie Bożego Narodzenia ma zapewne każdy z nas. Niestety, pandemia kolejny rok z rzędu zaburza ten idylliczny obrazek.

Aż 36 proc. Polaków obawia się, że świąt nie uda im się spędzić w rodzinnym gronie. Dlatego też, jak wskazuje najnowsze badania serwisu „Prezentmarzeń”, Polacy mogą postrzegać tegoroczne święta jako mniej radosne z powodu pandemicznej rzeczywistości, co potwierdza 31 proc. pytanych Polaków i coraz bardziej pozbawione świątecznej tradycji – jak zauważa 24 proc. respondentów. Aż 31 proc. Polaków czuje smutek, ponieważ przy świątecznym stole zabraknie kogoś bliskiego.

Choć respondenci uważają, że święta są coraz bardziej pozbawione właściwej atmosfery, to nie oznacza, że do ich celebracji przywiązujemy mniejszą wagę. 27 proc. respondentów już zastanawia się, czy trafi z upominkami w gust tych, których chcą obdarować, a 20 proc. na samą myśl o przygotowaniach stresuje się, czy zdąży.

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao