reklama

13 migrantów zatrzymanych po nielegalnym przekroczeniu polsko-białoruskiej granicy

13 migrantów, którzy nielegalnie przedostali się z Białorusi do Polski, zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej. Pięć osób zatrzymano w niedzielę, a w nocy ośmiu obywateli Iraku – poinformowała w poniedziałek SG.

„W dn. 06.02 na terytorium próbowało nielegalnie przedostać się z 5 cudzoziemców – osoby zatrzymano” – podała na Twitterze formacja.

SG przekazała, że na odcinku Placówki SG w Mielniku kilkuosobowe grupy podchodziły pod linię granicy, jednak jej nie przekroczyły. „Dzisiaj po północy na odcinku PSG Czeremcha zatrzymano 8 ob. Iraku” – dodała.

Od początku roku funkcjonariusze SG odnotowali około tysiąc sto prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. W zeszłym roku było to 39,7 tys. prób.

W związku z presją migracyjną, wywołaną działaniami reżimu Alaksandra Łukaszenki, w 183 miejscowościach przylegających do granicy z Białorusią od września do grudnia obowiązywał stan wyjątkowy. Na tym samym terenie od grudnia do marca obowiązuje zakaz przebywania. Z restrykcji wyłączeni są m.in. mieszkańcy i miejscowi przedsiębiorcy.

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao