Bruce Liu z okazji urodzin Chopina zagra w Warszawie dwa razy

Zwycięzca XVIII Konkursu Chopinowskiego zagra w marcu w Warszawie dodatkowy koncert, po tym jak bilety na pierwszy zostały wyprzedane w siedem minut – poinformował w środę PAP Aleksander Laskowski, rzecznik prasowy Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

Z okazji 212. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina planowano pierwotnie tylko jeden występ Bruce'a Liu – laureata zeszłorocznego Konkursu Chopinowskiego. Jednak ze względu na ogromne zainteresowanie wydarzeniem – wszystkie bilety zostały wyprzedane we wtorek – organizatorzy zadecydowali o uruchomieniu sprzedaży biletów na drugi koncert, który odbędzie się 2 marca. Bilety trafią do sprzedaży 1 lutego.

Podczas obu wieczorów Kanadyjczyk zagra ten sam repertuar – będzie można usłyszeć m.in. Nokturn cis-moll op. 27 nr 1 czy Wielki Polonez Brillante Es-dur op. 22.

„Pierwszy, wyprzedany już, koncert odbędzie się 1 marca i będzie transmitowany przez Program II Polskiego Radia oraz na kanale YouTube Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina” – przypomniał Laskowski.

Dodał również, że podczas obu koncertów będzie można nabyć album płytowy Bruce’a Liu zawierający nagrania z Konkursu Chopinowskiego opublikowany przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Płyta będzie dostępna w promocyjnej cenie.

Więcej informacji na stronie organizatorów: https://nifc.pl/pl

Bruce (Xiaoyu) Liu urodził się 8 maja 1997 r. w Paryżu, ukończył Konserwatorium Muzyczne w Montrealu. Współpracował z takimi zespołami jak m.in. Orkiestra Filharmonii Izraelskiej, Orchestras of the Americas czy Camerata Jerusalem.

Po zwycięstwie w zeszłorocznym Konkursie Chopinowskim Liu rozpoczął trasę koncertową, podczas której wystąpił w Polsce w katowickiej siedzibie NOSPR, W Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu oraz w Poznaniu z Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej.

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao