Lekkoatletyczne MŚ – Polska ósma w klasyfikacji punktowej, dominacja USA

Reprezentacja Polski zajęła ósme miejsce w klasyfikacji punktowej zakończonych w niedzielę w amerykańskim Eugene lekkoatletycznych mistrzostwach świata. Dorobek biało-czerwonych to 49 pkt. Zdecydowanie wygrali gospodarze – 328 pkt.

Punktowała najlepsza ósemka w każdej z 49 konkurencji, jakie rozegrano w tegorocznych MŚ.

Klasyfikacja w dużym stopniu pokrywa się z tabelą medalową, w której również triumfowali Amerykanie, a biało-czerwoni zajęli ósmą pozycję.

W punktowej zyskali m.in. Brytyjczycy, którzy zdobyli siedem medali, ale tylko jeden złoty. Straciło Peru, którego dorobek to dwa złota Kimberly Garcia Leon w chodzie, ale poza tym żadnych sukcesów.

Klasyfikacja punktowa MŚ:

1. USA 328 pkt
2. Jamajka 110
3. Etiopia 106
4. Kenia 104
5. W. Brytania 68
6. Kanada 63
. Chiny 63
8. Polska 49
9. Australia 47
. Holandia 47

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama