reklama

Minionej doby granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 28 osób

Ostatniej doby polsko-białoruską granicę próbowało nielegalnie przekroczyć 28 osób – przekazała w niedzielę Straż Graniczna. Na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Lipsku było to 12 Irakijczyków.

„Minionej doby tj. 01.01 granicę próbowało nielegalnie przekroczyć 28 osób” – poinformowała w niedzielę na Twitterze Straż Graniczna.

Dodała, że na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Lipsku grupa 12 obywateli Iraku próbowała przedostać się na terytorium Polski, z kolei na odcinku ochranianym przez placówkę w Dubiczach Cerkiewnych polskie patrole był oślepiane przez służby białoruskie laserami.

W zeszłym roku Straż Graniczna zanotowała 39,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W grudniu odnotowano 1,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w listopadzie 8,9 tys., w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., zaś w sierpniu 3,5 tys.

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao