PERN: przywrócono tłoczenie ropy naftowej w uszkodzonym rurociągu

Służby techniczne PERN przywróciły w sobotę pełną funkcjonalność uszkodzonej nitki rurociągu „Przyjaźń” na odcinku zachodnim, którym dostarczany surowiec do Niemiec. Obecnie dostawy odbywają się przy wykorzystaniu obydwu nitek odcinka zachodniego - podała w sobotę spółka.

W środę rano PERN informował, że dzień wcześniej, późnym wieczorem systemy automatyki spółki „wykryły rozszczelnienie rurociągu «Przyjaźń» na jednej z dwóch nitek zachodniego odcinka rurociągu – ok. 70 km od Płocka”. PERN zastrzegł jednocześnie, iż nie są znane przyczyny zdarzenia. Spółka zaznaczyła wówczas, że druga nitka ropociągu „działa bez zmian”.

Jak informowała po zdarzeniu straż pożarna, do rozszczelnienia jednej z dwóch nitek magistrali „Przyjaźń” i wycieku ropy naftowej doszło w miejscowości Żurawice (woj. kujawsko-pomorskie).

„Służby techniczne PERN przywróciły w sobotę pełną funkcjonalność uszkodzonej nitki rurociągu, którym dostarczana jest ropa naftowa do niemieckich Klientów spółki. Obecnie dostawy odbywają się przy wykorzystaniu obydwu rurociągów Odcinka Zachodniego” – przekazała spółka w sobotnim komunikacie.

Jak zaznaczono w informacji, „trwa badanie przyczyn, które doprowadziły do rozszczelnienia”.

PERN przypomniał, że o zdarzeniu natychmiast powiadomiły systemy automatyki PERN. „Pozwoliło to na sprawne podjęcie działań ratowniczych oraz na natychmiastowe przystąpienia do naprawy ropociągu” – zaznaczyła spółka.

Jak przekazano w komunikacie, „obecnie aktywność służb PERN skupia się na oczyszczeniu terenu i przywróceniu go do stanu pierwotnego”.

W czwartek PERN informował, że jego służby techniczne rozpoczęły naprawę rurociągu „Przyjaźń” na odcinku zachodnim, gdzie we wtorek w miejscowości Żurawice (woj. kujawsko-pomorskie) doszło do rozszczelnienia jednej z dwóch nitek i wycieku ropy naftowej. Spółka deklarowała, że chce jak najszybciej przywrócić tam tłoczenie surowca.

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama