Policja: w sobotę na drogach doszło do 47 wypadków, w których zginęło 5 osób

Na drogach doszło w sobotę do 47 wypadków, w których zginęło 5 osób, a 53 zostały ranne; zatrzymano 416 kierowców po alkoholu – poinformowała w niedzielę Policja.

„Minionej doby policjanci interweniowali 20396 razy. Zatrzymaliśmy 698 sprawców przestępstw, w tym 416 kierowców po alkoholu” – przekazała policja w niedzielnym wpisie na Twitterze.

W ręce mundurowych, jak podano, wpadło 229 poszukiwanych. „Na drogach doszło do 47 wypadków, w których zginęło 5 osób, a 53 zostały ranne” – wskazano. Według informacji z „Policyjnej mapy wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – wakacje 2022” w województwie małopolskim śmierć poniosły dwie osoby; a po jednej w województwach: podkarpackim, mazowieckim i podlaskim.

W sumie od początku wakacji w wypadkach drogowych życie straciło już 57 osób.

Policja apeluje o rozwagę i odpowiedzialność na drodze.

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao