Prawie 1600 osób włączyło się w akcję „Nie wstydzę się krzyża”

Niespełna 1600 osób z całej Polski, ale i naprawdę odległych zakątków świata włączyło się w akcję #NieWstydzęSięKrzyża, którą Archidiecezja Krakowska wraz z miastem Zakopane, Powiatem Tatrzańskim oraz województwem małopolskim zorganizowała w roku jubileuszu 25-lecia wizyty św. Jana Pawła II pod Giewontem.

W Zakopanem padły bardzo mocne słowa, które powinniśmy odczytywać jako zadanie pozostawione dla nas wszystkich przez św. Jana Pawła II. Ta inicjatywa ma pokazać, że to, co powiedział pod Wielką Krokwią papież, cały czas żyje w sercach górali, wiernych Archidiecezji Krakowskiej, ale też wielu osób w Polsce i na całym świecie – tłumaczył ks. Łukasz Michalczewski, dyrektor Biura Prasowego Archidiecezji Krakowskiej, zapraszając do włączenia się w akcję.

Na ten apel odpowiedziało wielu. Wśród osób, które przesłały fotografie z hasztagiem #NieWstydzęSięKrzyża są osoby znane i zupełnie anonimowe, starsi i młodzi, duchowni oraz świeccy. Na co dzień żyją w różnych miejscach archidiecezji, Polski i świata, a ich życiowe historie bardzo się od siebie różnią, ale łączy ich na pewno miłość do krzyża oraz gotowość do dania świadectwa.

Ze szczególnym entuzjazmem w akcję włączyły się wspólnoty młodzieżowe z Archidiecezji Krakowskiej, ale zaangażowali się także chociażby młodzi z Ruchu Światło – Życie Archidiecezji Gdańskiej. Inicjatywa #NieWstydzęSięKrzyża przekroczyła też granice naszego kraju. Dołączyły do niej osoby z Irlandii, Niemiec, Włoch, a nawet alumni Seminarium św. Krzyża z Bomanu w Papui – Nowej Gwinei. To miejsce, w którym kard. Karol Wojtyła zatrzymał się w lutym 1973 roku, wizytując polskich misjonarzy. Dziś także posługuje tam Polak, ks. Jacek Tendej.

Na fotografiach możemy znaleźć hierarchów na czele z abp. Markiem Jędraszewskim, kard. Stanisławem Dziwiszem, abp. Tadeuszem Wojdą, bp. Andrzejem Siemieniewskim czy bp. Robertem Chrząszczem, ale też małe dzieci, które w ubiegłą sobotę przyjęły sakrament chrztu w krakowskiej bazylice Bożego Ciała.

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli dać świadectwo swojej wiary i włączyli się w akcję #NieWstydzęSięKrzyża. Z otrzymanych materiałów powstanie mozaika, która pojawi się na ołtarzu podczas Mszy św. rocznicowej 6 czerwca br. pod Wielką Krokwią.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama