Żaryn o wizycie dyrektora CIA w Warszawie: to potwierdzenie bliskich dwustronnych relacji Polski i USA

Wizyta w Warszawie dyrektora CIA Williama Burnsa potwierdza bliskie dwustronne relacje Polski i USA oraz ścisły kontakt z amerykańskimi partnerami – poinformował zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Minister koordynator służb specjalnych oraz SWiA Mariusz Kamiński spotkał się w środę z przebywającym z wizytą w Warszawie dyrektorem Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) Williamem Burnsem. Jak przekazał zastępca ministra koordynatora Stanisław Żaryn, Kamiński i Burns spotkali się, by omówić aktualną sytuację bezpieczeństwa w świetle rosyjskiej agresji na Ukrainę.

„W czasie wizyty szefa amerykańskiej Centralnej Agencji Wywiadowczej omówiono bieżące wyzwania związane z toczącą się na Ukrainie wojną, a także kwestię polsko-amerykańskiej współpracy w zakresie bezpieczeństwa” – napisał na Twitterze Stanisław Żaryn. Dodał, że w czasie rozmowy odniesiono się też do wtorkowych wydarzeń na Ukrainie oraz w Polsce i ich możliwych implikacji dla Polski, całego regionu i sojuszników.

„Było to kolejne spotkanie polskich i amerykańskich przedstawicieli najwyższego szczebla odpowiedzialnych za działalność służb specjalnych i bezpieczeństwo, co potwierdza bliskie dwustronne relacje oraz ścisły kontakt z naszymi partnerami” – podkreślił Żaryn.

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao