„Bóg więcej pragnie tobie dać, aniżeli ty brać”. Św. Maksymilian Kolbe o Miłosierdziu Bożym

Miłosierdzie Boże przewija się w pismach i notatkach św. Maksymiliana. Często przywołuje przy tym Niepokalaną, której „nieskończenie miłosierny, ale też i nieskończenie sprawiedliwy” Bóg oddał „królestwo tylko miłosierdzia”.

„We wszystkim całkowicie zaufaj Miłosierdziu Bożemu, co przez Niepokalaną cię prowadzi. Resztę zostaw cudom miłosierdzia Opatrzności Bożej i Niepokalanej. Daj się w pokoju i ufności prowadzić Miłosierdziu Bożemu przez Niepokalaną” – zachęcał o. Kolbe.

Wszystkimi swoimi działaniami dążył do tego, by jak najwięcej osób poznało Maryję, a przez nią Boga i jego miłosierdzie. Ubolewał: „Biedni, nie znają swej Matki, nie wiedzą, jak Ty ich kochasz, nawet nie domyślają się tego... A przecież mimo to Ty ich także kochasz i pragniesz, by oni poznali Cię i pokochali, i wielbili nieskończone miłosierdzie Boskiego Serca Twego Syna, którego Ty jesteś uosobieniem”.

Pisząc do internistów w Niepokalanowie zachęcał, by współpracować z Maryją w byciu narzędziem Bożego Miłosierdzia: „Moi Drodzy, Pan Bóg jest nieskończenie miłosierny, ale też i nieskończenie sprawiedliwy. Niepokalaną zaś stworzył na to, by Jej oddać królestwo tylko miłosierdzia. My zaś oddaliśmy się Niepokalanej jako narzędzia w Jej ręku nie dla karania sprawiedliwego, ale dla zbawienia biednych dusz, więc jesteśmy narzędziem miłosierdzia Bożego”.

Wątek Miłosierdzia Bożego wraca także w krótkich, codziennych notatkach św. Maksymiliana z medytacji. Pod różnymi datami notuje m.in.:

  • „Miłosierdzie Boże względem grzesznika jest nieskończone”.
  • „Zaufaj Bożemu Miłosierdziu. Spowiedź święta”.
  • „Nic nie ufaj sobie: we wszystkim całkowicie zaufaj miłosierdziu Bożemu, co przez Niepokalaną cię prowadzi”.
  • „Czyń, jakby wszystko od siebie zależało, ale owocu pracy oczekuj jedynie od miłosierdzia Bożego”.
  • „P. Bóg więcej pragnie tobie dać, aniżeli ty brać. Zaufaj miłosierdziu Bożemu”.

Źródła: pisma.niepokalanow.pl, niepokalanow.pl


Materiał powstał w ramach projektu „Polska energia zmienia świat” dzięki wsparciu Partnerów: Fundacji PGE, Fundacji PZU, dofinansowaniu ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Narodowego; Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Funduszu Patriotycznego oraz Sponsorów ENEA S.A. , KGHM Polska Miedź. Mecenasem Projektu jest Tauron Wytwarzanie S.A. Partnerem medialnym jest telewizja EWTN.

« 1 »

reklama

reklama

reklama