Ranny polski ochotnik walczący na Ukrainie jest już w kraju

Ciężko ranny polski ochotnik walczący w szeregach sił zbrojnych Ukrainy dotarł szczęśliwie przez Kijów do Polski – poinformował w czwartek wieczorem na Twitterze minister Michał Dworczyk.

„Ciężko ranny polski ochotnik walczący w szeregach sił zbrojnych Ukrainy dotarł szczęśliwie przez Kijów do Polski. Jego stan jest poważny, ale stabilny. Wielkie podziękowania dla ukraińskich lekarzy i MVS UA oraz gratulacje dla naszych medyków z Zespołu Pomocy Humanitarno-Medycznej” – napisał na Twitterze minister-członek Rady Ministrów Michał Dworczyk.

24 marca Dworczyk poinformował, że zginął kolejny żołnierz Ukrainy – obywatel Polski, a dwóch, kilka dni temu rannych, wciąż jest w stanie poważnym. W rozmowie z PAP Dworczyk zaznaczył, że tych dwóch rannych żołnierzy – także polskich obywateli – jest w stanie, który uniemożliwia obecnie ich transport.

Minister poinformował też, że jeden z rannych w ubiegłym tygodniu na Ukrainie wolontariuszy dotarł do Polski, a drugi został przewieziony z Dniepru do Kijowa.

25 marca minister poinformował, że tego dnia rano w szpitalu w Dnipro zmarł ciężko ranny polski ochotnik i że łącznie zginęło w tamtym tygodniu trzech naszych rodaków walczących po stronie Ukrainy.

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama