Funkcjonariusz Straży Granicznej uratował życie niemowlaka z Ukrainy

Funkcjonariusz Straży Granicznej z Hrubieszowa uratował życie rocznego niemowlaka z Ukrainy na drogowym przejściu granicznym w Zosinie (Lubelskie) – poinformował w piątek Nadbużański Oddział Straży Granicznej.

Plut. Rafał Król z zespołu prasowego komendanta NOSG przekazał, że w środę przed północą na drogowym przejściu granicznym w Zosinie pasażerka ukraińskiego autokaru zauważyła, że jej syn nie oddycha i sinieje.

„Matka z dzieckiem na ręku wybiegła do pawilonu odpraw Ukraińskiej Służby Celnej" – podał Król dodając, że z pomieszczenia wyszła funkcjonariuszka. Kobiety z dzieckiem, jak przekazał, pobiegły w kierunku strefy odpraw polskiej Straży Granicznej.

„Podeszły do pawilonu odpraw i przez okienko kontrolerskie przekazały informację o braku oznak życia u chłopca" – podał.

Jak poinformował, pomocy dziecku udzielił funkcjonariusz NOSG sierż. Mateusz Kondrat, który przejął dziecko od roztrzęsionej matki, ułożył je na swojej ręce i kilkukrotnie z wyczuciem uderzył w plecy. Po chwili reanimacji chłopiec odzyskał przytomność. Następnie w akcję ratunkową włączyli się także inni funkcjonariusze SG.

„Po około 15 minutach na miejsce przyjechała karetka pogotowia. Ratownicy medyczni przejęli przytomne dziecko i przewieźli do szpitala w Hrubieszowie" – poinformował Król.

Akcję ratunkową zarejestrowała kamera monitoringu. Blisko 80-sekundowe nagranie dostępne jest na profilu Youtube zespołu prasowego NOSG. 

autor: Piotr Nowak

pin/ akub/ PAP

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama