IMGW: będzie coraz cieplej; w niedzielę w całym kraju maksymalna temperatura powietrza przekroczy 10 st.C.

W weekend Polska początkowo będzie w zasięgu wyżów znad zachodniej Rosji i Ukrainy, potem przejściowo znajdzie się pod wpływem niżu i ciepłego frontu atmosferycznego, by w niedzielę znaleźć się w słabo gradientowym obszarze obniżonego ciśnienia. Z południowego zachodu napływać będzie coraz cieplejsze powietrze polarne morskie i w niedzielę już w całym kraju maksymalna temperatura powietrza przekroczy 10 st.C. – prognozuje IMGW.

Synoptycy przewidują, że w sobotę na północy i wschodzie kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i miejscami duże. Natomiast w pozostałej części kraju małe i umiarkowane. Nad morzem możliwe są lokalnie słabe opady deszczu.

Wiatr będzie umiarkowany, a okresami dość silny i porywisty z kierunków południowych i południowo-wschodnich. W rejonie Zatoki Gdańskiej jego porywy osiągną do 55 km/h, w rejonie Zalewu Wiślanego do 55 km/h. Z kolei wysoko w górach wiatr w porywach osiągnie do 60 km/h. Temperatura wyniesie od 7 st.C. na wschodzie kraju, od 8 st.C. do 14 st.C. na północy do 15 st. C na południowym-zachodzie kraju.

W niedzielę w przeważającej części kraju zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami duże. Z kolei w województwie małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim małe i umiarkowane małe. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich i południowych, a na południowym-zachodzie Polski miejscami porywisty. Temperatura wyniesie od 8 st.C. do 16 st.C. (PAP)

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama