IMGW: Odwilż w całym kraju, zimowa aura tylko wysoko w górach

Odwilż w całym kraju, zimowa aura utrzyma się tylko wysoko w górach. Słońca nie zobaczymy do soboty, musimy przygotować się na deszcz. Lekko ochłodzi się w drugiej połowie tygodnia. Noce już tylko z niewielkim mrozem – poinformowało w poniedziałek IMGW.

W poniedziałek zachmurzenie duże, większe przejaśnienia miejscami na południu. W zachodniej połowie kraju opady deszczu, na pozostałym obszarze śniegu i deszczu ze śniegiem, stopniowo przechodzące w opady deszczu. Na wschodzie, południu i południowym wschodzie opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. W Karpatach przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o 5-7 cm.

Temperatura maksymalna od 0 st. C na wschodzie i w dolinach karpackich do 3 st. C w centrum i 8 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków południowych. W obszarach podgórskich Karpat porywy wiatru do 70 km/h, na Przedgórzu Sudeckim do 60 km/h, a w samych górach do 110 km/h. W Karpatach zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z poniedziałku na wtorek znów opady deszczu, na wschodzie i Pogórzu Karpackim także deszczu ze śniegiem, w górach opady śniegu; w Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej o 7 cm. Lokalnie na wschodzie, Pomorzu i w rejonie Karpat opady marznące powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od –1 st. C w rejonach podgórskich Karpat do 2 st. C w centrum i 5 st. C na zachodzie.

We wtorek nadal dużo chmur. Okresami opady deszczu, na wschodzie i Pogórzu Karpackim także deszczu ze śniegiem, w górach opady śniegu. Rano na Suwalszczyźnie i Podlasiu możliwe opady marznące powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od 0 st. C na południowym wschodzie i w dolinach karpackich do 4 st. C w centrum i 6 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków zachodnich. W Karpatach porywy do 60 km/h, zawieje i zamiecie śnieżne.

W środę przeważnie pochmurno, miejscami opady deszczu, na północnym wschodzie także deszczu ze śniegiem. Ciepło, od 1 st. C na wschodzie do 6 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i wschodnich.

W czwartek nieco chłodniej. Zachmurzenie na ogół duże. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 0 st. C do 4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami na wschodzie, w centrum i na południu kraju przelotne opady śniegu. W nocy lekki mróz, w dzień od –1 st. C do 3 st. C, nad morzem około 4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Sobota i niedziela z większą ilością słońca. Na południu kraju miejscami opady śniegu. Temperatura od około –1 st. C w dolinach karpackich do około 5 st. C na zachodzie kraju i nad morzem.(PAP)

Autor: Wojciech Kamiński

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama