IMGW ostrzega przed burzami z gradem w czterech województwach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegł w czwartek przed burzami z gradem, które mogą wystąpić w czterech województwach w Polsce wschodniej i północno-wschodniej. Burzom miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu oraz porywy wiatru.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem wydano dla województwa podlaskiego, wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego, przeważającej części województwa lubelskiego oraz dla wschodniej części województwa mazowieckiego.

IMGW prognozuje tam burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 do 35 mm oraz porywy wiatru do 65 km/h. Miejscami grad.

Ostrzeżenia przed burzami z gradem będą obowiązywać do godz. 23 w czwartek.

Alert pierwszego stopnia oznacza, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia. (PAP)

autor: Marcin Chomiuk

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama