Kamil Stoch codziennie odmawia różaniec. Za kogo? Intencja jest wzruszająca

Za kogo każdego dnia Kamil Stoch odmawia różaniec? Jego postanowienie może być dla wielu ludzi inspirujące.

Kamil Stoch od lat nie wstydzi się swojej wiary. Już niejednokrotnie przyznawał się do niej publicznie. Kiedy kilka lat temu odnosił pierwsze, wielkie sukcesy w skokach narciarskich, powiedział: „Jestem zdania, że jeśli człowiek ciężko pracuje, wierzy w to, co robi, jest pozytywnie nastawiony do świata i ufa Bogu, to nie ma rzeczy niemożliwych”.

Innym razem powiedział: „Wyznaję w życiu prostą zasadę: Jeśli Pan Bóg jest na pierwszym miejscu, to wszystko jest na właściwym miejscu”. Wiara pomaga skoczkowi bardziej cieszyć się sukcesami, ale i lepiej znosić porażki. Nie powinno więc zdziwić nas jego noworoczne postanowienie. 

Sława nie zmieniła trzykrotnego indywidualnego mistrza olimpijskiego w skokach narciarskich. W codziennym życiu podąża on za największym Mistrzem. Kamil Stoch często powtarza, jak ważna jest dla niego modlitwa.

Co postanowił na początku 2023 roku? „Mam takie postanowienie noworoczne. Codziennie odmówię różaniec za jakieś dziecko, któremu dzieje się krzywda w danej chwili” – wyznał skoczek narciarski. Wypowiedź padła podczas udzielanego wywiadu po konkursie noworocznym w Garmisch-Partenkirchen, gdzie odbywał się Turniej Czterech Skoczni.

źródło za: Sportowe Fakty, misyjne.pl; opoka.org.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama